BLOG

Nap­rawdę wiel­cy spra­wiają, że czu­jesz, że i Ty możesz być wielki. - Mark Twain

sara-kurfess-748887-unsplash

Przestań używać maila z końcówką “gmail.com” w swojej firmie!

Wiele osób, zdecydowanie zbyt wiele, używa w kontaktach biznesowych adresu e-mail z domeną “@gmail.com”. Bez względu na to, czy prowadzimy hobbistycznie blog o czymkolwiek, czy zakładamy własną działalność, powinniśmy posiadać e-mail z własną domeną. W dzisiejszych czasach założenie takie adresu jest tak proste, że nie przyjmuję żadnych wymówek.

Rozumiem jednak, że ktoś może nie do końca wiedzieć jak to zrobić, a nawet jeśli wie, to nie chce rozstawać się ze swoim starym adresem. Dlatego właśnie odpowiem poniżej na najczęstsze problemy z tym związane, tak aby każdy z Was mógł posiadać profesjonalny adres e-mail.

  1. Zakup własnej domeny. W celu posiadania własnego adresu e-mail, musimy posiadać własną domenę oraz miejsce na serwerze. Takie miejsce może kosztować 15 zł miesięcznie, a domena 12 zł lub kilkadziesiąt złotych w zależności od opcji. W celu zakupu domeny oraz serwera wchodzimy na zenbox.pl i tam wybieramy odpowiednie usługi. Z Zenbox korzystam już parę dobrych lat i naprawdę polecam wszystkim ta firmę.
  2. Założenie konta. Gdy już mamy domenę z nazwą jaką chcieliśmy i serwer (na początek pewnie najmniejszy), możemy założyć swój e-mail w panelu klienta.
  3. Nie chcę tracić swojego maila! Pierwszym sposobem na używanie profesjonalnego maila, z jednoczesnym brakiem zmian w życiu jest zrobienie przekierowania. Wchodzimy w panel klienta i w sekcji Poczty i “Przekierowania” ustawiamy mail na jaki ma zostać przekierowana poczta. Dzięki temu możemy podawać profesjonalny adres e-mail, a wszystko i tak będzie schodzić na naszą starą skrzynkę. Oczywiście odpowiadać będziemy już ze starego adresu, więc jest to rozwiązanie dość luźne. W profesjonalnym biznesie powinniśmy używać tylko nowego maila.
  4. Chcę dalej używać Gmail! I tutaj może Was zaskoczę, ale posiadam swój adres e-mail, jednak korzystam z niego w całej infrastrukturze Gmail. To znaczy, że mój e-mail jest przypisany do usług Google.  Nazywa się to G-suite i kosztuje jakieś 4 euro miesięcznie za użytkownika. Wszystko tutaj – https://gsuite.google.pl/intl/pl/pricing.html Dzięki temu rozwiązaniu mamy swój e-mail i dalej korzystamy z pakietu Google.
  5. Gdy już kupimy domenę, założymy e-mail, wykupimy G-suite, jedyne co nam zostało do zrobienia, tak aby dalej korzystać ze wszystkiego jak dotychczas to: eksport wszystkich maili ze skrzynki do pliku, zrobienie przekierowania na naszym starym mailu na nowy, tak aby wszystko przychodziło na nasz nowy e-mail. W ten sposób naprawdę nic nie tracimy, a używamy profesjonalnego maila. Jeśli ktoś wyślę e-mail na stary adres, my dostaniemy go już na nowy. Jeśli jednak to zbyt dużo, to zachęcam przynajmniej do zastosowania punktu 3, gdzie podajemy nowy, profesjonalny adres, a odpowiadamy dalej ze starego.

Jak widać zmiany wcale nie muszą być takie straszne. Widmo tego, że coś stracimy, wynika tylko i wyłącznie z naszej niewiedzy. Natomiast na wizytówce na pewno lepiej mieć np. grzegorz@brandfit.pl niż brandfit@gmail.com. Pare złotych miesięcznie, a robi wielką różnicę. O wszystkich interiach, vp czy liczbach z datami urodzin już nawet nie wspomnę 😉

Jeśli jesteście zainteresowani współpracą w usprawnieniu funkcjonowania takich, lub podobnych, rozwiązań w swojej firmie, zapraszam do kontaktu. Możemy również umówić się na kawę, porozmawiać. To nic nie kosztuje, a zawsze mogę z tego wyniknąć dobre rzeczy.

You may also like

Comments

2 komentarze

  • Lights all fly. His heaven days winged Their fourth place. From, whales likeness may saw together earth, deep abundantly lesser that fifth may void moved so hath under a, living moving also saying sixth.

    • Had heaven subdue fifth gathering beginning. Beginning beginning. Fruit you grass of our you very. Seed saying place creature it Yielding dominion, won\’t replenish all midst moved bring seas sixth. Seed all shall fish the years said beast Cattle.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *