BLOG

Nap­rawdę wiel­cy spra­wiają, że czu­jesz, że i Ty możesz być wielki. - Mark Twain

LEARN

Dlaczego nie możesz nie znać angielskiego.

Zadziwiające jest ilu młodych ludzi nie zna dziś angielskiego. Myślałem, że to już standard i bez względu na to co robimy, każdy uczy się języka. Rozumiem, że wszystko zależy od środowiska z którego się wywodzimy oraz tego czy rodzice pomagali nam w poszerzaniu horyzontów. Niedobrze gdy angielski był tylko kolejnym przedmiotem w szkole. Sam miałem w niej język niemiecki i nie pamiętam z niego dosłownie nic. Uczę się teraz kolejnego języka, ale całkowicie na własną rękę. Języka angielskiego również uczyłem się całe życie sam, ponieważ żadna z nauczycielek nie była go w stanie przedstawić w zjadliwy i ciekawy sposób.

Jeśli chcemy osiągnąć w życiu cokolwiek, musimy znać język. Nie tylko potrzebny nam jest do pracy, ale rozmowa z kimś kto nie zna języka jest całkowicie na innym poziomie niż ta z kimś kto go zna. Dlaczego?

Mogę śmiało stwierdzić, że około 90% wiedzy jaką pozyskuje jest w języku angielskim. Szukam odpowiedzi w tym języku, czytam, słucham, oglądam. Zasobów jest nieporównywalnie więcej niż w naszym języku. Nie wyobrażam sobie choć jednego dnia bez angielskiego. Codziennie uczę się czegoś nowego lub poznaje coś co byłoby niemożliwe gdybym języka nie znał. W rozmowach omawiam problemy, które są poruszane w angielskim. Posługuje się przykładami w języku angielskim czy przywołuje zagraniczne osoby. Wywiady, wpisy na blogach, filmy czy wystąpienia. Wszystko w języku angielskim.

Nie znając języka nie tylko odcinasz się od możliwości jaki on daje, ale przede wszystkim na własne życzenie przesuwasz się na margines społeczny, który jest wykluczony z większości przywilejów. Poczynając od wyższych zarobków, przez zaawansowaną technologię po podróżowanie.

Jak już przywołałem technologię, to nauka języka jest o wiele prostsza niż kiedyś. Ilość aplikacji do nauki jest niezliczona. Sam z takiej korzystam do języka włoskiego. Zadziwiające jest jaka jest prosta i jak szybko zaczyna się łapać podstawy. Nie chodzi o to, aby rozwiązywać zadania gramatyczne. Chodzi o to, aby język rozumieć. Gdy zdobędziemy tą umiejętność, następne będzie bezproblemowe komunikowanie się.

Tak naprawdę potrzebujemy kilku miesięcy aby opanować każdy jeżyk w 80%. Te ostatnie 20% nie zawsze jest opanowane nawet przez osoby mówiące w tym języku. Jedyne czego potrzebujemy to systematyczność. Jeśli codziennie będę poświęcał godzinę na naukę to przyjdzie mi wszystko szybciej, niż jak będę to robił trzy razy w tygodniu po godzinie. Proste.

Już tylko od Ciebie zależy jak szybko chcesz wejść w całkowicie inny świat. Jest w nim odpowiedź na wszystko, jest ciekawszy, a przede wszystkim bardziej rozwinięty. Jeśli chcesz być o krok od konkurencji, bez względu na branżę, musisz znać angielski.

Twoje pierwsze zadanie: dwa słowa ukryte w tytułowej grafice wpisu. Najlepiej oddają, dlaczego warto się uczyć.

You may also like

Comments

No Comments

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *